Епоха зупиненого часу (про роман С. Батурина «Шизґара»)

 

Сергій Батурин. Шизґара. – Київ: Нора-Друк, 2016

З певних часів моїм улюбленим жанром літератури стали спогади та мемуари пересічних людей з непересічними долями. Через шпаринку ти зазираєш у інший час, можеш відправитись у світ, котрий ти не міг знати, оскільки народився значно пізніше.

Роман Сергія Батурина «Шизґара» надзвичайно теплий та літній. Усе у ньому проникнуте ностальгією за Києвом юності автора. Читача роману ніби затягує, ні, не у сюжет роману, оскільки це певні розрізнені спогади, а у той зріз епохи, котрий ми бачимо очима автора. Назва «Шизґара» походить від фонетичного сприйняття перших слів приспіву пісні «Venus» гурту Shocking Blue.

Сюжет роману точиться навколо декількох київських юнаків та дівчат та їх буденного життя на фоні Києва та періоду брежнівського «застою». У книзі немає абсолютно нічого політичного. Ніби герої живуть у іншому вимірі, переймаються зовсім іншими проблемами – де взяти модні речі, як краще відпочити, куди піти на побачення. Час у романі ніби зупинився. Це відчутно у кожній розповіді, у деталях діалогів.

Чим займаються «чоткі» парубки та гарні дівчата на «п’ятаку»? Хто такі «контори» та що відбувалося під час прогулянок вулицями столиці у 70-ті – відповіді на ці питання ви знайдете у книзі.

«Шизґара» має цінність як твір, на сторінках якого оживає персональна історія Києва 70-х років. Сленг, факти, історії, міський фольклор. Це зріз епохи, котрий буде цікавий одним як можливість згадати своє минуле, а іншим – як джерело для вивчення та рефлексії.

Сьогодні того Києва, котрий описаний у романі, того Печерського району вже немає. І хоч читач буде знаходити відомі місця або назви – історія пішла далі. Час прокинувся і пішов далі. Так само як під кінець книги розходяться долі певних дійових осіб твору.

Прочитавши роман-ностальжі Сергія Батурина я отримав величезне естетичне задоволення від занурення в інший час і раджу цей твір навіть найвибагливішим читачам.

Михайло Козаков

Please follow and like us:
0

Якщо Вас зацікавила інформація, поділіться нею з друзями :)