Чарівні казки про доброту

«Вієчка» Павло Матюша / Ілюстрації Марти Кошулінської. – Видавництво «Фонтан Казок», 2018. (Серія «Казка під подушку»)

В одному пречудовому лісі жила собі дуже маленька дівчинка на ім’я Вієчка. Малесенька-премалесенька, бо була вона гномочкою. А ліс був казковий! У ньому зустрічалися й інші гноми, й тварини, що вміють розмовляти, і феї. Вієчку ж у лісі знали всі. Що зовсім не дивно, адже вона була надзвичайно допитлива, весела та привітна. Чого аж ніяк не можна сказати про інших гномів, ще тих насуплених буркотунів. Та не буду розкривати всіх секретів мешканців цього лісу, щоб і вам цікаво було читати книгу Павла Матюши та Марти Кошулінської.

Якщо коротко, то в книзі є чотири казки. У них ми знайомимося з головною героїнею та її сім’єю, ми дізнаємося, кого гноми вважають своїми найстрашнішими ворогами, прочитаємо дещо про лісову школу, в якій навчається Вієчка, та те, з ким вона товаришує, хто живе в Чарівному лісі і для чого його мешканцям потрібна повітряна пошта. Всі історії написані простою і зрозумілою мовою, якраз для наймолодших читачів, починаючих, так би мовити. І всі пригоди гномочки, хоч і трапляються у лісі казковому, здаються цілком реальними і для світу людей. Казкові персонажі так само, як і ми, радіють і сумують, сваряться і миряться, когось втрачають, а когось знаходять… Та при цьому книга легка, весела та наповнена милими дрібничками з чарівного, вигаданого автором, світу.

«Вієчка знала, що чарівний горішок – це м’ячик, проте у фей так заведено, що в них усе чарівне, тому гномочка не стала нічого казати подружці, щоб не образити її.»

Ця цитата з історії про сварку двох подруг, гномочки Вієчки та феї Леї. Такий цікавий, як на мене, епізод. Його можна наводити як приклад того, що у всіх бувають невдалі дні, поганий настрій, прикрі помилки й непорозуміння. Все в житті трапляється і якщо ви (чи хтось інший) схибили, то це не перетворює вас на поганця. Завжди можна спробувати виправити скоєне.

Загалом, «Вієчка» – це книга про доброту. Книга, яка демонструє читачам, що навіть крапля доброти може зробити світ кращим. Щось незначне для нас важливе для інших, як-от звичайна усмішка, привітне ставлення, чуйність. І якщо весь світ за одну мить цим не змінити, то світ навколо вас цілком можливо.

֍ ֍ ֍

Розповів нам історії про Вієчку казкар Павло, а намалювала їх для нас художниця Марта та так старанно, що кожнісінький розворот книги манить яскравими малюнками! Тому навіть моя чотирирічна доця сама «читає» про пригоди гномочки. Частенько читає. Ми, звісно, вже й разом познайомилися з усіма Вієччиними історіями, але ж так мило виглядають малюки, які читають книги, що про це важко не згадати. Та й не всі книги їм до вподоби. Але «Вієчка» для доці стала улюбленою. Вона з нею вкладається спати, на прогулянки бере. Може, цьому сприяє й невеликий формат видання. Книга навіть поміщається в крихітній дитячій сумочці.

_________________________________________

Павло Матюша – український перекладач, поет. «Вієчка» – дебютна прозова книга автора. Перекладає з французької та англійської мов. Зокрема переклав твори Поля Верлена, Гійома Аполлінера. Один із чотирьох перекладачів «Антології молодої поезії США» від видавництва «АБАБАГАЛАМАГА». Живе і працює менеджером консалтингової компанії в Парижі. Любить читати, займатися спортом і подорожувати.

Ксенія Близнець

Please follow and like us:
0

Якщо Вас зацікавила інформація, поділіться нею з друзями :)