“Золоте курча” − про справжнє щастя

     Чи чули ви казку про курочку Рябу? А про курочку Рябу на новий лад? “Золоте курча” В. Орлова (видавництво “Час майстрів”, серія “Казкова допомога”) − це саме та неймовірно цікава історія “золотого яєчка”, яку вам, татусі й матусі, дідусі та бабусі, неодмінно потрібно прочитати своїм малюкам. Мені вже пощастило її прочитати, тому поділюсь із вами своїм враженням.

1

      На обкладинці цієї книги зображено миле курча, яке немов кличе в дитинство. І ти з величезним задоволенням розпочинаєш читати, а, читаючи, згадуєш ті безтурботні дитячі літні дні в селі в бабусі з дідусем, де були такі ж милі жовтенькі клубочки-курчата та їх мама-квочка − курочка Ряба.

       Ще з малечку кожна дитина чує казку “Курочка Ряба” з уст своїх рідних. Здавалось, що вона така проста й розповідають її на одному подиху. Та, виявляється, не все так просто. Маля одразу ж задає безліч різних запитань: “Чому дідо з бабою хотіли розбити золоте яйце? Чому не розбили? А чому мишка розбила? Чого ж вони тепер плачуть?” та ін. Збентежені запитаннями батьки часто відповідають щось не надто зрозуміле, непідходяще  або й узагалі змінюють тему. Запитання залишається без відповіді. То ж чи не прийшов час нарешті дізнатись правду? (Мій синочок − саме такий допитливий малюк, цих запитань у нього безліч. От і тішусь тепер, що змогла дати гідну відповідь дитині).

      У казці “Золоте курча” порушується одвічна проблема добра та зла, як і в усіх казках. Вовк та лисиця, як кум та кумонька, тут знову в парі. Лисиця така ж хитрюща  та жаднюща пані, яка прагне збагатитись за чужий рахунок та ще й нічогенько не робити. Вовк – недолугий, наївний і, як завжди, мені його трохи жаль. Але тут вовк із злого звіра перероджується у доброго й  люблячого, переосмислює свій “чесний грабунок”, усе своє життя, і змінюється:Я, може, породу міняю!” Такого відважного вчинку лисиця від нього не очікувала.

золотой цыпленок-9

       У казці можна прочитати про те, як  вовк пʼє кефір, ласкаво називає  лисицю Лисаветою, висиджує курча, шукає черв’яків, і ще багато такого ж кумедного й позитивного. Де ще, як не в цій історії, вовк стане татом? Не просто названим, а справжнім?!

” − Ой! У мене в грудях щось голосно стукає! Ось тут.
− Дай-но я послухаю, − попросило Курча. А коли прислухалось, то почуло такі звуки: “та-то, та-то, та-то”.
− Ну, що там? −  запитав Вовк.
−  Там стукає серце! −  відповіло Курча.
−  Серце? Але ж у мене ніколи не було серця! Не мало його бути!
− У кожного справжнього тата має бути серце! Вовк задумався… “

      Любі матусі, ця книга  знахідка для тих мам, які не знають як залучити  до виховання дітей своїх любих чоловіків! Адже більшість татусів чомусь вважає, що діти  жіноча справа. От і запропонуйте їм прочитати “Золоте курча” вашим діткам. Можливо, вони краще усвідомлять своє батьківство й зрозуміють, наскільки вони для нас, і для дітей важливі. Прочитайте лише одну пісеньку, яку курча наспівувало в казці, і вже не зможете залишитись байдужими. Адже це так по-дитячому щиро:

” Хоч, може, це й незручно,
А може, і незвично,
А може, і не личить,
Та певен я, однак:
Мій тато −  найсильніший!
Мій тато − найдобріший!
А ще − найрозумніший!
І завжди буде так!
Тож сильним буду теж я,
І добрим буду теж я,
Розумним буду теж я
За прикладом його.
І виросту я схожим,
І виросту я схожим,
І виросту я схожим
На татуся свого. Вовк задумався…”

     Що казка відкриє вам та вашим дітям? Чого навчитесь, що пізнаєте? Прочитавши її, ви усвідомите важливі для набуття справжнього щастя послання наших прабатьків. Бо ж кожен шукає свого щастя далеко не завжди справжнього: для когось щастя  це невичерпне багатство, а для іншого щось значно більше, наприклад, нове життя!

“Саме діти – найголовніше щастя на світі!”

РS. Однозначно рекомендую! Стільки позитиву від прочитання звичайної казки в мене давно не було 🙂 + дуже якісно зроблена книга із милими й добрими ілюстраціями.

Наталія Ціж

Придбати книгу

Please follow and like us:
0

Якщо Вас зацікавила інформація, поділіться нею з друзями :)