“Наші рідненькі чорно-білі казки” і пошук іншого боку садка

Завжди шукаю замітки, статті, книги, в яких автори пишуть дуже просто про надзвичайно складні та заплутані речі. Треба визнати, що це талант. Ніколи не забуду старої качки з “Гидкого каченя” Андерсена, яка пояснювала своїм дітям, що світ – це не лише гніздо в лопухах, він “тягнеться ще далеко, ген по той бік садка, аж до ниви”. Хіба це не ідеальний приклад, аби пояснити дітям, що людський світогляд та світосприйняття є обмеженими? І розказати про тих, хто цілий вік живе “в гнізді”, вважаючи, що знає вдосталь.

От власне, книжка “Наші рідненькі чорно-білі казки” (“Час майстрів”) – це та простота, в якій ховається вища суть. У кожній з казок від “Телесика” з “Котигорошком” до “Кози-дерези” та “Пана Коцького” – давно прописані істини, але навіть 40-річним там є що почерпнути, відкрити інший бік садка. Це якщо знову повертатися до качки.

У дитинстві, ніде правди діти, для мене основою всього в книзі були картинки. Хотілося кольоровості, безлічі деталей, масштабності відображення. Натомість текст, надрукований великим  шрифт вганяв мене у смуток, і на мою щиросердну думку його могло б не бути взагалі. Кілька мільйонів дітей молодшого шкільного віку зі мною зараз погодяться.

У “Наших рідненьких чорно-білих казках” найбільш цінними є саме ілюстрації, що й без тексту можуть повністю розкрити сюжет казки. Хоча справа в іншому. Книжка цікава саме традиційним, можна сказати, класичним підходом до стильового оформлення дитячого видання: великий формат та ілюстрації з розмахом. Як і в чорно-білих фотографіях, у таких книгах є непередаваний шарм, вони поза часом та простором, бо й через тисячу років не втратять своєї досконалості у простоті. Здається, що художник ілюстрував книгу особисто для тебе, і якщо взяти гумку, то можна Бабі-Язі допомогти вирішити проблему з носом без хірургічного втручання.

Врешті-решт, кому дуже бракує кольору, то художниця Ірина Потапенко до казок додала розмальовку. Як казала одна моя уже в літах знайома – беру фломастери та й вечорами розмальовую, щоб побороти стрес.

Гарантовано буде цікаво дітям і їх дорослим.

Володимир Грисюк

Придбати книгу

Please follow and like us:
0

Якщо Вас зацікавила інформація, поділіться нею з друзями :)