Про «Квартиру київських гріхів»

Чорно-біла обкладинка із наче виснаженою жінкою у якої сповзла бретель сукні. А далі назва, що інтригує, –  «Квартира київських гріхів».

І поки ваш асоціативний ряд підказує вам, про що може бути ця книга трохи інформації: книга видана 2017 року видавництвом Дискурсус, авторкою є молода українська письменниця Маргарита Сурженко, для якої це вже третя авторська книга.

Про що ж «Квартира київських гріхів»?

Герої книги – сім гріхів: Лінь, Жадоба, Ревність, Ненаситність, Лють, Насолода та Хтивість. Саме від імені останньої ведеться ця історія.

Це історія про те, що із цими гріхами кожен із нас зустрічався. Когось вони зруйнували, змусивши пити, курити, відмовляти, піддаватися, зраджувати, ревнувати, а когось вони зробили сильнішими. Останніх здебільшого мало.

Це історія про те, що піддавшись одному із цих гріхів сьогодні, наслідки не обов’язково прийдуть одразу. Це може статися як через годину, так і через 50 років.

Це історія, яка зачаровує та навряд залишить читача байдужим. Адже її героїні – чарівні та спокусливі. Вони не такі, якими ми звикли уявляти собі гріхи. Вони навіть чай тобі зроблять.

Це історія, яка розповість про різні події. Із щасливим та сумним фіналом, із поразкою та перемогою, із коханням, яке прийшло до людей за кілька днів, та із коханням, яке прийшло через 10 років сліз та страждань.

Це історія про вміння розрізняти свої почуття та відчуття, про вміння чекати, про вміння бути собою та слухати своє серце.

З особливостей книги, які б хотілося зазначити:

Вживання фемінітивів. Важко пригадати хоча б одну не специфічну книгу із їх використанням, а тут «гріхиня», «йогиня», «богиня». Це зачаровує.

А ще у назві неспроста згадується Київ, адже сам розвиток подій і відбувається у цьому місті. Певно, киянам як нікому більше будуть знайомі не лише назви районів, але й відчуття, з якими вони прокидаються, йдуть на роботу, лягають спати або ж гуляють безсонними ночима.

Про сюжет…

Крім семи гріхинь, є ще й Сашко – це типовий киянин, який піддався спочатку одній гріхині, а потім і й усім іншим… Сашко – це лише узагальнений образ, на місці якого можеш бути ти, проте… Чи є дорога назад? Чи можна врятуватися від спокуси гріхів?

У книзі безліч цитат, які хочеться перечитувати:

«Іноді здається, що через тебе ця країна безнадійна… Жадоба може чудово показати, хто є ким. Хто є ідіотом, а хто людиною з вищим ступенем розвитку».

«Сьогодні я зрозуміла, що не існує правил. Інколи сам Бог схвалює те, як ти їх порушуєш. Вільний шлях лише той, що у твоєму серці»

«Всі історії трохи сумні. Але ж… як бачите, грішити потрібно. Вкрай потрібно. Щоб потім робити в житті безпомилковий вибір».

Дар’я Данілова

 

Please follow and like us:
0

Якщо Вас зацікавила інформація, поділіться нею з друзями :)