Зайчикова книжечка

«Зайчикова книжечка» Іван Андрусяк / ілюстрації Ольги Кузнецової. – «Фонтан Казок», 2018.

Як побачила цю книжку вперше, так одразу і подумала, що вона мусить з’явитися у нашій домашній бібліотеці. Навіть не сумнівалася, що «Зайчикова книжечка» сподобається дітям. Такі неймовірно ніжні та милі ілюстрації просто створені для того, щоб дарувати усмішки та гарний настрій! До того ж це казки відомого дитячого письменника та поета Івана Андрусяка. І не звичайні, а віршовані!

Ми з дітьми просто закохалися в історії Тата Зайчика, які він розповідає своїм зайченяткам. Аж не віриться, що все це колись трапилося з самим татком, але, як мовиться у вірші-передмові:

«І у твоїх, Зайчатку, тата й мами

було так само і пригод, і мрій,

і пустощів, і усмішок багато…»

Думаю, як малюкам, так і дорослим буде цікаво почути/прочитати ці добрі, веселі, позитивні казки. І навіть можливо, що батьки теж пригадають щось із власного дитинства та поділяться різними бувальщинами.

 

 

Ну, а Тато Зайчик – надзвичайно талановитий оповідач. І справа не тільки в тому, що в його житті було багато захопливих пригод, а й у тому, як він про них розповідає! Зайчикові історії розпочинаються, ніби звичайнісінькі казки та й на папері вони мають вигляд невеличких оповідань, але вже після кількох перших слів ви вловлюєте риму і відчуваєте чудову ритміку, а далі текст звучить, наче мелодія! Чимось віршоказки Івана Андрусяка мені нагадали поетичний стиль Корнія Чуковського, можливо, своєю легкістю й яскравістю, але при цьому вони, безсумнівно, й оригінальні та самобутні.

«…Страшно у місті! Життя не для Зайця! Всі тут нервуються, всі метушаться. Людям не можна втрапляти на очі – але ж і звірі дружити не хочуть. Всі такі пишні, зарозумілі… Та найстрашніше – автомобілі!»

«Зайчикова книжечка» – дуже атмосферна книга. Від неї віє домашнім теплом, затишком. Так і уявляєш собі Тата Зайчика, навколо якого зібралися зайченята, аби послухати казочку. Десь у тихому куточку їхньої гарненької затишної нірки… А в пам’яті зринають спогади про вечори в родинному колі, коли ще вам читали книги або розповідали власні історії батьки, бабусі, дідусі. Таке далеке і водночас близьке дитинство… Здається, тільки недавно ти сам був слухачем і уважно ловив кожне слово захопливої казки, аж ось уже читаєш «Зайчикову книжечку» своїм дітям. І, знаєте, це приємно. І радісно. Бачити зацікавлені дитячі погляди, коли ти читаєш чудову книгу. І разом розглядати симпатичні ілюстрації, які дивним чином доповнюють історії та створену ними атмосферу. Без цих чудесних малюнків Ольги Кузнецової важко й уявити собі казки Тата Зайчика, хоча це й перевидання однієї з найвідоміших книг Івана Андрусяка. Але ви самі погляньте на ці ілюстрації, тоді мене зрозумієте.

А на додачу читання діткам цієї книги цілком можна довірити татусям. І їм, тобто чоловікам, навіть буде цікаво! Особливо, якщо вони полюбляють футбол. Одна з казок називається «Нападник Зайчик» і в ній ідеться про цю улюблену гру мільйонів. Вона насправді смішна. У футбол грають найкращі лісові гравці – ведмеді, яких за прізвищами знають усі звірята-вболівальники, а може й не тільки вони… Несмачний, Шовковий, Ворона… Ніколи не чули? А там і інші гравці є. Нумо читати!

 

На мою думку, книжка зацікавить дітей віком від 4 або десь 4,5 років. Раніше спільного читання може й не вийти, бо все ж «Зайчикова книжечка» – повноцінна книга казок, а не книжка-картинка, де малюнки переважають текст. Також її можна запропонувати діткам, які вже самі читають, але не як першу книгу для читання. Кожна історія Тата Зайчика на кілька сторінок, тому це читання для «досвідчених» читачів-малюків.

___________________________________________

Іван Андрусяк – український поет, дитячий письменник, перекладач, літературний критик. Родом із Івано-Франківщини. Лауреат першої премії конкурсу видавництва «Смолоскип» 1995-го року. Його повість «Вісім днів із життя Бурундука» ввійшла до престижного щорічного каталогу найкращих дитячих видань світу «Білі ворони 2013» (White Ravens 2013). Переклав українською твори багатьох відомих письменників і поетів: Наталії Ґузєєвої, Льва Толстого, Михайла Яснова, Чарльза Діккенса, Томаса Стернза Еліота, Марини і Сергія Дяченків та інших.

Ксенія Близнець

Please follow and like us:
0

Якщо Вас зацікавила інформація, поділіться нею з друзями :)